قلمرو فعالیتی

موسسه حقوقی دکتر آرامش شهبازی در دو بخش مشتمل بر مشاوره و وکالت در حوزه های مختلف حقوقی ملی و بین المللی و ارائه خدمات پژوهشی به فعالیت میپردازد. برخی از خدمات موسسه بدین شرح می باشد:
 

خدمات مشاوره ای و وکالت:


داوری و روش های جایگزین حل و فصل اختلافات
با توجه به ضرورت حل اختلافات تجاری بین المللی از طریق داوری و سایر روش های حل و فصل اختلافات از جمله مذاکره، میانجیگری و سازش، تیم تخصصی موسسه متشکل از همکاران متخصص دانشگاهی و وکلای حرفه ای در زمینه حل و فصل اختلافات بین المللی به شما کمک خواهد کرد تا از ابتدا در تمامی مسیر روند ادعای حقوقی خود بهترین تصمیم را اتخاذ کرده و به نتیجه مطلوب دست یابید. همکاران این موسسه با اشراف بر موضوعات حقوقی متعدد و اطلاع از آخرین تحولات در زمینه قانونگذاری در موضوعات مختلف، بر آن است تا مانع از بروز هرگونه مشکلی در روند حل و فصل اختلاف گردد و به ویژه از طریق مذاکره حرفه ای زمینه تحقق نتیجه مطلوب را فراهم آورد. برخی از خدمات موسسه در این حوزه عبارتند از تهیه پیش نویس مقررات یا توافقنامه های حل اختلاف؛ مشاوره برای حل اختلافات تجاری و مسائل مبتلابه شرکتهای تجاری؛ مشاوره در زمینه داوریهای تجاری بین المللی و داوری در زمینه سرمایه گذاریهای خارجی، ارائه خدمات میانجیگری، مصالحه، معرفی داور.

حقوق بانکی، بانکداری اسلامی و حقوق اسلام
انجام فعالیت های تجاری و مالی در ایران نیاز به دانش و تخصص ویژه ای دارد. با توجه به قوانین ملی و تعهدات بین المللی دولتهای اسلامی در زمینه موضوعات مختلف به ویژه موضوعات مالی و بانکی، بعلاوه وضع و اعمال تحریم های اقتصادی و برخی چالشهای موجود در این زمینه، اگاهی از راهکارهای موجود از منظر حقوق ایران و حقوق بین الملل می تواند کمک شایان توجهی به متقاضیان در زمینه سرکایه گذاری یا مروادات بانکی و مالی در ایران نماید. موسسه حقوقی دکتر آرامش شهبازی جهت بهره مندی از تیم تخصصی و منحصر به فرد و درک جامع و روشن از چشم انداز و چالش های بانکی و مالی در ایران می تواند در رابطه با قوانین و مقررات مرتبط با دعاوی شما، بهترین راهکارها را ارائه دهد.


حقوق شرکت ها و ثبت شرکت ها
انجام اقداماتی در قالب مشاوره جهت ثبت شرکت در کشور خارجی، آگاهی از اطلاعاتی در قالب حقوق شرکتها، نحوه مدیریت و اداره شرکت و انجام فعالیت های مربوط به آن استلزامات اولیه برای انجام امور مرتبط با حقوق شرکتهاست که عدم آگاهی از این اطلاعات ممکن است در تعیین نوع شرکت متناسب با اهداف تجاری، اخذ مجوز های لازم برای انجام فعالیت های جاری شرکت و امور مالی و مالیاتی آن معضلاتی جدی فراهم آورد. تیم تخصصی موسسه حقوقی دکتر آرامش شهبازی با ارائه مشاوره در زمینه اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس نوع شرکت، نحوه ثبت شرکت خارجی در ایران ، تهیه و تنظیم اساسنامه شرکت و قوانین داخلی مرتبط با آن، اخذ مجوز های لازم برای انجام فعالیت ها و امور جاری شرکت، ثبت تغییرات بوجود آمده در ساختار شرکت در مراجع مربوطه، انجام امور مربوط به انحلال و تصفیه ورشکستگی شرکت، مناسبترین راهکارها در اختیار شما قرار می دهد. این موسسه همچنین در زمینه موضوعاتی چون بررسی و تعیین نوع شرکت بر اساس مقتضیات تجارت مورد نظر، ثبت و تشکیل شرکت حقوقی، مشاوره در زمینه تهیه اساسنامه، تفاهم نامه سهامداران، آیین نامه معاملات و مقررات داخلی شرکت، ترکیب سهامداران، مقدار لازم سرمایه، اخذ مجوزهای لازمه از مقامات مربوطه، ثبت تغییرات و نحوه اداره و تشکیل مجامع، مسئولیت های مدیران، مدیر عامل و شرکت، حقوق سهامداران، تغییرات در ساختار شرکت، ادغام، ورود به بازار بورس، ورشکستگی و تصفیه بهترین خدمات را در اختیار شما قرار می دهد.


حقوق کار
همکاری در کلیه زمینه های حقوق ملی و به ویزه با ورود عامل خارجی به موضوع و تبدیل آن به مسأله ای بین المللی جز از طریق تأمین نیروی کاری مناسب میسر نیست. آشنایی و ارائه خدمات لازم از حیث حقوق ایران و به ویژه روزآمدی در این خصوص برای شرکت های خارجی و موسسات تجاری ملی و بین المللی از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است. موسسه حقوقی دکتر آرامش شهبازی قادر است تا با ارائه خدمات تخصصی و ارائه مشاوره به کارفرمایان، کارآفرینان و کلیه منتفعان، مانع از بروز هرگونه پیامد ناگوار و خسارت مالی در این زمینه گردد. متخصصین این حوزه خدماتی را برای هر دو گروه از کارفرمایان و کارکنان در تمامی زمینه های حقوق کار در ایران ارائه میدهد. برخی از خدمات قابل ذکر عبارتند از مشاوره در زمینه مسائل مربوط به حقوق کار از جمله تهیه و تنظیم پیش نویس و بررسی قراردادهای کار، مشاوره در مورد قوانین و مقررات اشتغال، دریافت مجوز کار برای اتباع خارجی و اطمینان از رعایت تمام الزامات قانون کار و همچنین راهنمایی مراجعان در مراجعه به مراجع حل و فصل اختلافات قضایی در این خصوص.

حقوق تجارت، سرمایه گذاری خارجی و همکاری های تجاری بین المللی
اگر قصد راه اندازی یا جذب یک کسب و کار حرفه ای و یا برنامه هایی در جهت خرید و فروش اموالی به عنوان تبعه، مقیم یا ساکن خارج از کشور در ایران را دارید، همچنین اگر برقراری روابط تجاری با بازار ایران در برنامه های کاری شماست، لازم است تا الزامات، مقررات و قوانین تجارت بین المللی، همچنین قوانین ایران در زمینه بازرگانی و سرمایه گذاری خارجی و مقررات ملی ایران در زمینه مراودات تجاری آشنایی داشته باشید. در راستای انجام فعالیت های تجاری در ایران تمامی فعالیت های تجاری، از جمله واردات و صادرات محصولات و خدمات، باید مطابق با مقررات مندرج در چارچوب قانونی ایران باشد. به منظور پیشبرد بهتر اهداف خود میتوانید از خدمات و راهنمایی های وکلای متخصص موسسه ما بهره مند شوید. خدمات قابل ارائه در این موسسه طیف وسیعی را شامل می شود که نه تنها مشتمل بر تهیه پیش نویس انواع قرار دادهای سرمایه گذاری از جمله جوینت ونچر، نمایندگی، لیسانس، فرانشیز، بیع متقابل، می باشد، ارائه مشاوره در خصوص قراردادهای متناسب با انواع مختلف سرمایه گذاری و چگونگی تنظیم آنها، مقررات تجارت بین المللی در زمینه با صادرات و واردات، صدور مجوزهای لازم، دعاوی و جبران خسارت، روش های پرداخت بین المللی ، مقررات گمرکی و... را نیز در بر می گیرد و به مشاوره در زمینه مرجع صالح ملی یا بین المللی به منظور حل و فصل اختلافات نیز توسعه می یابد.

All Copy Rights Reserved by Pars Karen.